„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

– Stefan Żeromski

Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Ale ile zapamiętujemy z tego co przeczytaliśmy? Jak dobrze znamy historię książki, a ile kojarzymy z mitologii?

Biblioteka szkolna zaprasza do sprawdzenia swojej wiedzy… 🙂

Warunki udziału w teście:

• odpowiedzi z testu umieść na karcie odpowiedzi (dopuszcza się przesłanie karty w pliku jpg., doc.,pdf., lub skan/zdjęcie karty),
  • wyślij odpowiedź na adres emailowy nauczycieli prowadzących (tj. “Mitologia w bibliotece” – ekistela@sp3slupca.pl, “Test umiejętności z zakresu edukacji czytelniczej”- biblioteka@sp3slupca.pl ),
  • podpisz swoją wiadomość i kartę imieniem i nazwiskiem, np. Jan Kowalski 1a

Nazwiska najszybszych graczy, zostaną ujawnione, po zakończeniu konkursu.

UWAGA … Test + Karta odpowiedzi zostaną przesłane do uczniów na ich skrzynki pocztowe,
w dniu rozpoczęcia konkursu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy! 🙂