Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Tradycją naszej szkolnej biblioteki stało się, że uczniowie Koła Bibliotecznego ze starszych klas czytają, w tym dniu swoim młodszym kolegom.

W  piątek na forum klasowym odczytano bajkę pt.: „Żabi Król”. Bajka ta opowiadała o tym jak ważne jest dotrzymywanie danego słowa. Prezentowany w utworze świat był sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł. Dzięki temu uczniowie szybko dostrzegli, że warto ich przestrzegać, być dobrym i uczciwym, bo takie zachowanie zawsze popłaca.

Słuchacze przeprowadzili pogadankę, w której mieli okazję wymienić się przemyśleniami odnośnie poznanego tekstu. Wspólnymi siłami uczniowie wymieniali zalety płynące z posiadania prawdziwego przyjaciela, jak i wyznaczyli cechy, którymi przyjaciel nie powinien się wyróżniać. Opowiadali o tym jak sami nawiązują relacje przyjacielskie i co w nich najbardziej cenią.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jak najczęstszego czytania w domowym zaciszu z najbliższymi, korzystając z księgozbioru naszej biblioteki. Dodatkowo z przyjemnością informujemy, że najbliższa akcja czytelnicza odbędzie się już w październiku. 🙂