W styczniu 2020 roku CDN PBP Filia w Słupcy ogłosiła konkurs literacki Tę książkę polecili mi moi rodzice. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI ze Słupcy i powiatu słupeckiego. Warunkiem udziału w nim było napisanie opowiadania ręcznie w formacie A4, zgodnej z podanym tematem. Każdy uczestnik mógł złożyć tylko jedną pracę.

Konkurs miał na celu:

  • rozwijanie umiejętności dostrzegania autorytetu rodziców,
  • rozwijanie aktywności twórczej,
  • prezentację własnych zainteresowań i pasji,

Na konkurs wpłynęły 3 prace ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy.

6 maja 2020 r. komisja w składzie:

  • Anna Tomal – Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Słupcy
  •  Bogumiła Wawrzyniak  – Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w  Koninie Filia w Słupcy

dokonała oceny prac i postanowiła nagrodzić następujących uczniów:

Na poziomie klas IV – V :

Jakuba Kaczorowskiego   z kl. IVb

Malwinę Filipczak  z kl. V d

Na poziomie klas VI :

Zuzannę Kujawę z kl. VI b

Rozstrzygnięcie konkursu zorganizowano z okazji Tygodnia Bibliotek, który przypada na dni 08 – 15.05. Jednak z powodu pandemii koronawirusa, wręczenie nagród  młodym laureatom nastąpi w bezpiecznym czasie. Podziękowania i gratulacje należą się szczególnie rodzicom uczniów za wpajanie miłości do książki oraz nauczycielkom Ewie Kisteli  i Karolinie Waleryszak za zaangażowanie i promocję czytelnictwa wśród swoich uczniów.

O terminie uroczystego wręczenia nagród  i zaprezentowania swoich prac poinformujemy.

Laureatom konkursu gratulujemy i dziękujemy! 🙂

Oprac.: Anna Tomal

 

Autor zdjęcia głównego: Jakub Kaczorowski, uczeń 4b.