Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach bibliotecznych, organizowanych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy.

Nie jest tajemnicą, że to święto zwraca uwagę na znaczenie i ochronę mowy ojczystej. Samo spotkanie rozpoczęło się od kilku ciekawostek na temat języków, nie tylko polskiego. Uczniowie dowiedzieli się, jak brzmiało pierwsze polskie zdanie oraz co ono oznacza. Nie zabrakło również quizu sprawdzającego ich wiedzę z pisowni wybranych wyrazów. Okazało się, że uczestnicy nie mają z tym większych problemów. Poznali znaczenie m.in. synonimu i antonimu, jak i mieli okazję wypisać, jak największą liczbę skojarzeń ze słowem „malarstwo”.

Warsztaty minęły bardzo pracowicie w pozytywnej atmosferze. Uczestnikom pomysłów nie brakowało, a sama prowadząca zakończyła zajęcia z uśmiechem.

 

Dziękujemy zaprzyjaźnionej Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej za zaproszenie na warsztaty 🙂