„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”  Benjamin Franklin

Lekcje poza murami szkoły lub w innej scenerii niż sala lekcyjna mogą być doskonałą odskocznią od codziennych zajęć w klasie oraz motywacją do nauki i pracą nad językiem. Przekonały się o tym klasy 5-6 podczas lekcji języka angielskiego z panią Agnieszką Ksobieraj-Bąkowską realizującą innowację: Terenowe lekcje językowe.

W semestrze I uczniowie mieli okazję wykorzystać wiedzę w praktyce i ćwiczyć swoje umiejętności językowe w sytuacjach dnia codziennego a mianowicie:

– w sklepie „Uni-Mebel” ,w którym to kl. Vc,d oraz 6a  uczyły się nazw mebli i sprzętów domowych oraz opisu pomieszczeń,

– w sklepie „Płytomax” – kl. 6a uczyła się słownictwa związanego z wyposażeniem łazienki,

– w sklepie „Martes” – klasy 5c id uczyły się nazw związanych ze sprzętem sportowym i wypowiadały się na temat ulubionych dyscyplin sportowych oraz sprzętów i akcesoriów potrzebnych do ich uprawiania,

– w sklepie zoologicznym „Reksio”, w którym to kl. 6a utrwalała słówka związane ze zwierzętami domowymi, jak również ćwiczyła umiejętności matematyczne licząc chomiki, ryby, myszy, króliki i rozwiązując quiz dotyczący zwierząt w tak niecodziennej i miłej scenerii.

Z pewnością lekcje staną się motywacją do dalszej pracy nad językiem angielskim, gdyż jak wiadomo najlepszy sposób na naukę jest poprzez działanie.

Serdeczne podziękowania dla miłych pracowników i kierownictwa wyżej wymienionych sklepów za serdeczne przyjęcie nas i umożliwienie nauki. Dziękujemy!

 

Lekcja kulinarna w klasie Vd i Vc

Czy nauka może być przyjemna? Oczywiście ,że tak! W związku z realizacją programu zdrowej szkoły oraz tematyką poruszaną na zajęciach języka angielskiego związaną z jedzeniem i piciem w klasie V połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i  na lekcji języka angielskiego zwykłych zajęć u pani Ksobieraj-Bąkowskiej piątoklasiści wzięli udział w językowej lekcji kulinarnej.

Uczniowie podczas zajęć wykonywali w grupach  zdrowe potrawy – wśród których to królowały sałatki owocowe i warzywne jak również  kanapki a nawet sushi!  A ponieważ była to lekcja języka angielskiego młodzi kucharze nazywali wszystkie składniki w języku angielskim i sporządzili przepisy na wykonywane potrawy – również po angielsku. Na koniec zajęć odbyła się najprzyjemniejsza część, czyli konsumpcja. Jedzonko było nie tylko kolorowe i smaczne, ale przede wszystkim zdrowe! Mam nadzieję, że ta lekcja zachęci uczniów do wspólnego gotowania z rodziną  i przyrządzania przez nich  zdrowych posiłków nie tylko od święta, bo widać, że siły i potencjał są!

 

Sporządziła: Agnieszka Ksobieraj-Bąkowską