W przeddzień Dnia Dziecka klasy 4 a i 4 c ze Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowały bardzo ciekawą wycieczkę. Uczniowie najpierw uczestniczyli w zajęciach sportowych w Jump World-Parku Trampolin we Wrześni. Oprócz tradycyjnych  akrobacji na trampolinach dzieci bawiły się w przechodzenie na równoważni i walki rycerskie nad „stawem  gąbkowym”.  Zabawy było co niemiara, zwłaszcza, że organizowane były one przez fachowych  i przyjaznych  instruktorów  z wrzesińskiego obiektu.

Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wycieczki udali się następnie do Śmiełowa, aby poznać lepiej fakty dotyczące biografii i twórczości Adama Mickiewicza – patrona Szkoły. Uczniowie nie tylko zwiedzili pałac, ale przede wszystkim uczestniczyli w „Mickiewiczowskich podchodach” na terenie pięknego pałacowego parku. Była to świetna lekcja łącząca elementy języka polskiego, biologii, geografii i historii. W części podsumowującej zajęcia wszystkie zespoły musiały wykazać się zdobytą wiedzą.  Na koniec przyszła pora na coś dla ciała, czyli pieczone własnoręcznie kiełbaski na ognisku.

Wszyscy przyznali, że taki sposób zdobywania wiedzy jest niezwykle atrakcyjny. Trampoliny na pewno powtórzą się w przyszłym roku, a wizyty i lekcje w Śmiełowie na stałe wpiszą się do planu pracy szkoły.