Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 rozpędzili się w sportowych sukcesach. W wielkopolskich  igrzyskach młodzieży szkolnej w kategorii dzieci ,,Trójka” zajmuje 7 miejsce na 242 szkoły klasyfikowane w roku szkolnym 2022/2023. Podczas Igrzysk Dzieci w Ostrowitem w dniu 17 lutego chłopcy wywalczyli tytuł Mistrza Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców a tydzień później – 23 lutego zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Chłopców. W kategorii Młodzieży nasi koszykarze – uczniowie z klas 7 – 8 wywalczyli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu rejonowego a dziewczęta zajęły III miejsce. Opiekunowie i współtwórcy tych sukcesów to nauczyciele: p. Mirosław Górniak, Jacek Smuszkiewicz i Michał Walerczyk. Ważnym przedsięwzięciem podjętym dla podniesienia poziomu rozwoju sportowego uczniów jest pozyskanie środków w ramach programu ,,Bardzo zdrowo na sportowo”,  pilotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przy partycypacji organu prowadzącego szkołę w kosztach realizacji (20%).   Dzięki inicjatywie nauczycieli wychowania fizycznego oraz Stowarzyszenia ,,Z wiatrem i pod wiatr”, w którym aktywnie działa pan Jacek Smuszkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego i żeglarz, pozyskano środki na realizację 490 godzin zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej dla uczniów klas I – VI oraz środki na wzbogacenie zasobów szkolnego sprzętu sportowego.

Składy drużyn:

Igrzyska Dzieci

Koszykówka : Ciesielski Adam, Górniak Mateusz, Kaczorowski Jakub, Karolewski Jacek, Kopczyński Patryk, Krupa Piotr, Mejer Karol, Roszak Gracjan, Turz Bartosz, Urbaniak Wojtek, Wróbel Hubert

Piłka ręczna:

Biadasz Michał, Buchman Dominik, Chałas Franciszek, Ciesielski Adam, Ficner Mateusz, Górniak Mateusz, Kopczyński Patryk, Krupa Piotr, Roszak Gracjan, Siankiewicz Jan, Turz Bartosz, Urbaniak Wojciech

Igrzyska Młodzieży

1. Jakub Bogdański 8c