Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 rozpędzili się w sportowych sukcesach. W wielkopolskich  igrzyskach młodzieży szkolnej w kategorii dzieci ,,Trójka” zajmuje 7 miejsce na 242 szkoły klasyfikowane w roku szkolnym 2022/2023. Podczas Igrzysk Dzieci w Ostrowitem w dniu 17 lutego chłopcy wywalczyli tytuł Mistrza Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców a tydzień później – 23 lutego zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Chłopców. W kategorii Młodzieży nasi koszykarze – uczniowie z klas 7 – 8 wywalczyli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu rejonowego a dziewczęta zajęły III miejsce. Opiekunowie i współtwórcy tych sukcesów to nauczyciele: p. Mirosław Górniak, Jacek Smuszkiewicz i Michał Walerczyk. Ważnym przedsięwzięciem podjętym dla podniesienia poziomu rozwoju sportowego uczniów jest pozyskanie środków w ramach programu ,,Bardzo zdrowo na sportowo”,  pilotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przy partycypacji organu prowadzącego szkołę w kosztach realizacji (20%).   Dzięki inicjatywie nauczycieli wychowania fizycznego oraz Stowarzyszenia ,,Z wiatrem i pod wiatr”, w którym aktywnie działa pan Jacek Smuszkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego i żeglarz, pozyskano środki na realizację 490 godzin zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej dla uczniów klas I – VI oraz środki na wzbogacenie zasobów szkolnego sprzętu sportowego.

Składy drużyn:

Igrzyska Dzieci

Koszykówka : Ciesielski Adam, Górniak Mateusz, Kaczorowski Jakub, Karolewski Jacek, Kopczyński Patryk, Krupa Piotr, Mejer Karol, Roszak Gracjan, Turz Bartosz, Urbaniak Wojtek, Wróbel Hubert

Piłka ręczna:

Biadasz Michał, Buchman Dominik, Chałas Franciszek, Ciesielski Adam, Ficner Mateusz, Górniak Mateusz, Kopczyński Patryk, Krupa Piotr, Roszak Gracjan, Siankiewicz Jan, Turz Bartosz, Urbaniak Wojciech

Igrzyska Młodzieży

 1. Jakub Bogdański 8c
 2. Niko Chlebowski 8c
 3. Jakub Głowacki 6c
 4. Bartosz Górski 8d
 5. Dominik Gruszczyński 8a
 6. Nikodem Jakubczyk 7b
 7. Norbert Matuszewski 8e
 8. Oliwier Przybylski 8e
 9. Kuba Szczepaniak 8c
 10. Oliwier Szymczykowski 8c
 11. Oliwier Wrzesiński 8c
 12. Jan Ziomek