W dniu 15.02.23r odbyła się wycieczka edukacyjno-integracyjna do Poznania. Uczniowie klas Vd i części klasy IVc w ramach Tygodnia Języków Obcych wraz z opiekunkami p. M Suszka –Golak, A. Bartczak i M. Koziorowską odwiedzili UAM i uczestniczyli w zajęciach o Irlandii, które poprowadziła pani Justyna Mazurek-Schramm. Pani Justyna zapoznała nas z krajem w którym językiem urzędowym obok irlandzkiego jest także język angielski. Ponadto kraj ten słynie z pięknych zielonych krajobrazów, nadmorskich klifów oraz niezwykle ciekawych zwyczajów i tradycji.

Uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej, przebrać się w kolorowe stroje, obejrzeć tańce irlandzkie, poznać zasady hurlingu czy futbolu gaelickiego oraz kulinarną stronę Irlandii. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Po zajęciach nie zapomnieliśmy odwiedzić  pomnik naszego patrona A. Mickiewicza w pobliżu budynku uniwersyteckiego w Poznaniu. Na zakończenie wycieczki nie zabrakło także wspólnej zabawy na poznańskim lodowisku. Dzień był pełen wrażeń! Czekamy na kolejne spotkania z Irlandią już wkrótce z okazji Dnia Św Patryka w marcu.

 

Sporządziła: Marta Koziorowska