Z ogromną przyjemnością informujemy, że prace plastyczne uczniów naszej szkoły zdominowały podium konkursu „Niepodległość oczami młodego pokolenia”.

Gry miejskie, konkurs plastyczny i historyczny oraz kreatywne lekcje historii – zakończył się projekt „Nieodległa Niepodległa” realizowany przez  Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w partnerstwie z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Stowarzyszeniem Jantar.

W ramach projektu „Nieodległa Niepodległa” ”uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczny pt. „Niepodległość oczami młodego pokolenia”. Projekt skierowany głównie do dzieci i młodzieży. Głównym celem projektu było upowszechnienie wiedzy i świadomości wśród młodych obywateli nt. wydarzeń prowadzących do odzyskania i odbudowania państwowości Polski oraz Bitwy Warszawskiej. W naszej szkole opiekunami konkursu były pani Ewa Kistela oraz pani Karolina Waleryszak.

Przedmiotem konkursu było przedstawienie za pomocą rysunku swojego wyobrażenia o pojęciu „niepodległość”.  Łącznie na konkurs wpłynęło prawie 200 prac plastycznych, w tym 20 prac plastycznych z naszej szkoły.

 

Jury wybrało prace w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria od 8 do 12 lat:

1 miejsce: Alicja Andrzejewska – uczennica 7c

2 miejsce: Emilia Kuśnierz

3 miejsce: Maja Duda

Kategoria od 13 do 17 lat:

1 miejsce: Matylda Górczyńska – uczennica 8c

2 miejsce: Oliwia Ziętkiewicz – uczennica 8a

3 miejsce: Maria Gołota

Uczestnicy wyróżnieni przez bibliotekę szkolną:

Oliwia Balcerowska – uczennica 6e

Aleksandra Barkowiak – uczennica 7e

Paulina Byczkowska – uczennica 7c

 

Laureatom konkursu gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! 🙂