Szanowna Dyrekcjo, Szanowne Grono Pedagogiczne,

Nieodpłatne zajęcia online z ekonomii i biznesu prowadzone przez wykładowców akademickich dla uczniów

Ponad 100 uczniów z klas 5-6 będzie mogło uczestniczyć w nieodpłatnych zajęciach online z ekonomii, podstaw biznesu i przywództwa prowadzonych przez wykładowców akademickich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Otrzymają indeks i możliwość wcielenia się  w role kierowników zespołów, ministrów finansów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, szefów zarządu, czy też twórców kampanii reklamowych. Zapisy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy trwają do 31 października 2020. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 5 listopada. Program prowadzony jest z dużym sukcesem od 10 lat, do tej pory w siedzibie Uczelni, ze względu na epidemię w formie zdalnej.

Na wykładach, prowadzonych przez nauczycieli akademickich i praktyków biznesu, młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki, zarządzania firmą i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie. Tworzenie pomysłów biznesowych, zarzadzanie projektem i nieruchomościami, dbanie o stronę finansową przedsięwzięć, tworzenie kampanii marketingowej, kompetencje lidera i negocjatora – umiejętności te przestaną być obce dla uczniów, którzy zechcą skorzystać z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dowiedzą się również, jaką rolę odgrywają w gospodarce podatki. Wzmacniają także swoje kompetencje w zakresie kreatywności, pracy zespołowej nad projektami i dobrego organizowania czasu na naukę.

Każde z sześciu, 90-minutowych zajęć podzielone jest na część teoretyczną i praktyczną. Na koniec najlepsi uczniowie otrzymują cenne nagrody rzeczowe.

Zajęcia są odpowiedzią na wzrost znaczenia wiedzy finansowej i konieczność edukacji ekonomicznej od najmłodszych lat.

W ramach obu programów organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii, medioznawstwa i ekonomii.

Terminy zajęć: 5, 19, 26 listopada oraz 3, 10 i 17 grudnia 2020 r.

 Zapisy EUD:  https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2

PROGRAM

Dla dzieci:
1. „Młody kierownik projektu”, Łukasz Puchalski, 5 listopada
2. „Gimnastyka umysłu, czyli jak uczyć się szybciej i osiągać lepsze efekty”, Małgorzata Floraszek, 19 listopada
3. „Zarządzanie nieruchomościami”, dr Sławomir Palicki, 26 listopada
4. „PR firmy”, dr Marcin Leszczyński, 3 grudnia
5. „Systemy podatkowe”, dr Aneta Kaczyńska, 10 grudnia
6.  „Praktyka i inspiracje biznesowe na czas kryzysu”, dr hab.  Marcin Gołembski, 17 grudnia

Dla rodziców:
1. „Wychowanie do sukcesu – motywowanie dzieci”, Małgorzata Floraszek, 5 listopada
2. „Wyzwania stojące przed polską gospodarką”, prof. Piotr Banaszyk, 19 listopada
3. „Psychologia finansowa”, dr Wojciech Świder,  3 grudnia
4. „Rozwiązywani konfliktów wśród uczniów”, Małgorzata Floraszek, 10 grudnia
5. „Manipulacja w mediach – uwarunkowania kulturowe i perswazja w reklamach”, dr Bartosz Hordecki, 17 grudnia

Uprzejmie prosimy o poinformowanie nauczycieli i rodziców o możliwości uczestnictwa w zajęciach. Będziemy wdzięczni za wsparcie w promocji.

Z wyrazami szacunku

mgr Agnieszka Hała

 

Dział Marketingu
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Marketing Division
Poznań University of Economics and Business
al. Niepodległości 10 | 61-875 Poznań
www.ue.poznan.pl