Z ogromną radością pragniemy poinformować, że pierwszoklasiści dołączyli do naszej dzielnej grupy czytelników biblioteki. 😊 Tegoroczne PASOWANIE NA CZYTELNIKA odbyło się w kameralnym gronie w bibliotece szkolnej  z zamiarem chwycenia za czytelnicze serce najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zważywszy na kuszące propozycje czytelnicze zakupione dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa  na lata 2021-25 – biblioteka zorganizowała pasowanie pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki, już w październiku. Nie jest tajemnicą, że ten miesiąc jest ważny dla społeczności bibliotecznej, ze względu na złożoność różnorodnych akcji czytelniczych, ale także jest to idealna okazja do wspólnego porozmawiania o własnych czytelniczych pasjach. Bibliotekarze nie zapominają o różnorodnych zainteresowaniach swoich uczniów, dlatego regały biblioteczne zostały zasilone przez różnorodne bajeczki, bajki, legendy, komiksy ,opowiadania i czytanki przygodowe dedykowane właśnie  dla pierwszoklasistów.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Złożenie uroczystej przysięgi  książce, poprzedza zapoznanie się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz poznanie wszelkich tajemnic bibliotecznych. Pierwszoklasiści uroczyście przyrzekali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Mieli także okazję porozmawiać z bibliotekarzami o swoich własnych przeżyciach czytelniczych. 😊

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że głównym celem takich wydarzeń jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.