We wtorek tj. 18.12.2018 r. o godz. 9.45  zorganizowano I Świąteczne Spotkanie Sportowców w klasach 1-3, które uroczyście otworzyła pani dyrektor  Agnieszka Orchowska.

Celem spotkań młodych sportowców było miedzy innymi nauka rywalizacji i zasad fair play, popularyzacja sportu i rekreacji poprzez gry i zabawy, współpraca wychowawców z nauczycielami wychowania fizycznego, wdrażanie akcentów mikołajkowo – świątecznych w zabawach sportowych i integracja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy.
W każdej konkurencji startowało 12 uczniów. Za każdą konkurencję uczniowie klas 1,2,3 otrzymywali punkty według wzoru: za I miejsce  – 5, za II miejsce  – 4 i aż do 5 miejsca – 1 pkt. Punkty zdobyte przez uczniów klas zostały dodane a suma punktów była ostatecznym wynikiem klasy.

Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowych uczennice klasy 4 zaprezentowały układ taneczny przygotowany przez panią Joannę Zastawę.
Konkurencje, które zostały przeprowadzone to :Wyścig po prezenty, Drużyna elfów, sadzenie choinki, Tor przeszkód z niespodzianką, Renifery z szarfami, Bitwa na śnieżki ( zadanie z wychowawcą )

Wyniki zawodów:
W 3 klasach – zwyciężyła 3b
W 2 klasach – zwyciężyła 2e
W 1 klasach – zwyciężyła 1d

Organizatorzy: Mirosław Górniak, Joanna Zastawa, Karolina Wilczewska
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i cukierki, które wręczała wicedyrektor Liliana Drop.
Kolejny drugi taki turniej planowany jest w okresie Świąt Wielkanocnych.
Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują wychowawcom klas 1-3 za pomoc i opiekę nad uczniami podczas rywalizacji sportowych. Serdeczne podziękowania również dla dziewcząt z klasy 6c, które pełniły funkcje pomocników elfów.

Mamy nadzieję, że tego typu świąteczne sportowe spotkania staną się tradycją naszej szkoły.