W tym tygodniu otrzymaliśmy podziękowania z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, za udział w konkursie matematyczno – plastycznym „Portret słynnego matematyka”. Konkurs został przeprowadzony w ramach obchodów Dnia Matematyki, przypadającego 14 marca. Na szczeblu szkolnym wyróżnienie otrzymali:

Milena Hyk kl. 6c,,

Wiktoria Wawrzyniak kl. 6c,

Zofia Płotalska kl. 7d

Wiktoria Sobieraj kl. 7d.

Dodatkowo zorganizowany został konkurs matematyczno – informatyczny „Pomnik liczby Pi”. Zadaniem uczniów było zbudować pomnik liczby pi z wykorzystaniem programy Minecraft Education. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce Oliwier Mielcarek z kl. 5b,

II miejsce Jan Zastawa z kl. 8b,

III miejsce Julia Herudzińska z kl. 8a

W ramach obchodów Dnia Matematyki zorganizowano przerwy z kostką Rubika. Uczniowie mieli możliwość poznać różnego rodzaju kostki i sprawdzić swoje umiejętności.

 

Sporządziła: Karolina Woźniak