W stulecie bitwy warszawskiej 1920 roku ogłoszono konkurs – „Wojna polsko-bolszewicka. W obronie granic i niepodległości”. Była to już VIII edycja z cyklu „Odkrywamy naszą historię”. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęły się następujące instytucje: Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz posłowie i senatorowie polskiego parlamentu.

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z Polski, USA, Rosji, Czech, Austrii, Grecji, Kataru, Irlandii. Uczniowie przygotowywali m.in. laurki, prace plastyczne, projekt znaczków pocztowych i pisali poezje z wybranymi wątkami wojny polsko – bolszewickiej 1919 – 1920 r.

Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy Malwina Filipczak z klasy 5 d. Uroczysta gala i podsumowanie konkursu miały odbyć się 20 marca 2020 roku w Belwederze w Warszawie, ale ze względu za zaistniałą sytuację uroczystość została przełożona na późniejszy termin.

Gratulujemy sukcesu Malwinie!

Pozostałym uczniom naszej szkoły: Kacprowi Heindychowi i Nadii Kubackiej z klasy 3, Adamowi Kujawie z klasy 4, Michałowi Bereszyńskiemu, Nataszy Podbielniak z klasy 5, Zuzannie Kujawie, Nikoli Mietz z klasy 6, Aleksandrze Kupnej, Wiktorii Zielińskiej, Julii Olszewskiej z klasy 7 i Kacprowi Kaźmierczakowi, Jagodzie Piwowarczyk z klasy 8 dziękujemy za wykonanie przepięknych prac. Mamy nadzieję, że uczniowie wezmą udział w konkursie za rok. Już dzisiaj życzymy powodzenia.

Młodzież do konkursu przygotowywały panie:

Ewa Kistela i Karolina Waleryszak