Miło nam poinformować, że Malwina Filipczak kl. 5d i Wiktoria Zielińska z klasy 7b zostały wyróżnione w konkursie plastycznym ,,Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej” zorganizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Na konkurs wpłynęło około 500 prac, tym większa jest nasza przyjemność, że prace Malwiny i Wiktorii dostrzeżono wśród wielu innych. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Niemczech. Nagrody zostały wręczone 06.03.2020 r. podczas XXIV Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów losami Polaków sławnych na świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Uczniowie w swoich pracach podkreślili, że udział w konkursie dawał im możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwiał na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcał ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

Na uwagę zasłużyły także prace plastyczne: Zuzanny Kujawy, Nikoli Metz, Alicji Majewskiej, Adama Kujawy, Oliwii Balcerowskiej, Oliwii Ziętkiewicz i Anny Wisły.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekunowie: Ewa Kistela, Karolina Waleryszak