Grudzień w naszej szkole –  jeśli chodzi o języki obce, obfitował w wiele ciekawych konkursów i wydarzeń. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję brać udział w następujących konkursach: klasy 4 mogły wykazać swoje talenty plastyczne w wykonywaniu oryginalnych kartek bożonarodzeniowych z życzeniami w języku angielskim i niemieckim, klasy 5 wykonywały świąteczne plakaty z podpisami w języku angielskim i niemieckim, klasy 6 wykonywały przepiękne lapbooki na temat Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech i w Anglii, a klasy 7-8 tworzyły prezentacje multimedialne o tradycjach bożonarodzeniowych w krajach anglo-i niemieckojęzycznych.

Panie Marta Koziorowska oraz Agnieszka Ksobieraj-Bąkowska zorganizowały na parterze PC wystawę prac uczniów, które mogli podziwiać nie tylko nasi uczniowie czy rodzice ale także amerykańscy  żołnierze, którzy to odwiedzili nasz szkołę i byli pod wrażeniem prac naszych uczniów. Na korytarzu  szkolnym 1PB panie Natalia Kopczyńska i Agnieszka Ksobieraj-Bąkowska wykonały świąteczne gazetki .

Pani Marta Koziorowska by wprowadzić uczniów w świąteczny klimat i nastrój  oraz wzbogacić ich wiedzę w świąteczne słówka zorganizowała dla uczniów klas 4 bożonarodzeniowe lekcje angielskiego ze studentami z Państwowej Wyższej Szkoły  Zawodowej w Koninie.

Komisja Konkursowa w składzie: pani Kamila Kanicka, Agnieszka Ksobieraj-Bąkowska oraz pan Jakub Chmiel wyłoniła najbardziej kreatywne i pomysłowe prace. A oto lista nagrodzonych:

Kartka świąteczna:

I miejsce:  Mikołaj Kaczmarek kl.4b

II miejsce:  Adam Kujawa kl. 4b

III miejsce: Adam Kujawa kl.4b

Wyróżnienie: Marcelina Tyrańska kl. 5b

Plakat (prace grupowe):

I miejsce: Michał Bereszyński, Kacper Gaca, Wtulich Dawid kl.5B

I miejsce: Natasza Podbielniak, Marta Karolak kl. 5b

II miejsce:   Marcel Olszewski i Bartosz Furmaniak kl. 5d

Aleksandra Walerczyk kl. 5b

III miejsce: Olivia Młodożeniec, Olga Kulig, Natalia Bińkowska kl.5 g

Lapbook:

I miejsce: Oliwier Sobczak kl.6e

Jakub Żabierek  kl. 6 e

II miejsce: Oliwier Janaszak kl. 6c

Zuzanna Kujawa kl. 6b

Wyróżnienie: Nikola Mietz kl. 6f

Prezentacja multimedialna:

I miejsce: Julia Pilarczyk kl. 8c

Wyróżnienie: Klaudiusz Olkiewicz kl. 7a