W środę 18. grudnia 2019roku obchodziliśmy ważne szkolne święto – Dzień Patrona. Przypada ono na miesiąc grudzień gdyż Patron Szkoły – Adam Mickiewicz urodził się
w samą Wigilię Bożego Narodzenia w 1798 roku.

W tym roku gościli u nas w szkole nietypowi goście – żołnierze amerykańscy stacjonujący w bazie lotnictwa transportowego w Powidzu. Nasze panie nauczycielki – Ewa Rydzyńska i Marta Kryślak w ramach realizowanej innowacji zaprosiły ich do Szkoły na zajęcia z uczniami oraz na szkolną uroczystość. Podczas spotkań z uczniami w klasach możliwa była konwersacja w języku angielskim, wspólna klasowa Wigilia a następnie udział w obchodach Dnia Patrona na hali sportowej, gdzie o godz. 10.00 zebrała się cała społeczność szkolna. Piękną scenografię przygotowały panie Wioletta Adamczewska, Lena Sieczkowska i Danuta Brzezińska. Po serdecznym powitaniu uczennice z zespołu tanecznego wykonały taniec
z flagą przygotowany pod opieką p. Karoliny Wilczewskiej. Następnie wszyscy z zapartym tchem obejrzeli część artystyczną, której reżyserami byli pan Krystian Bartczak (oprawa muzyczna), pan Krzysztof Drop i pani Mirosława Krygiel (scenariusz). Układ taneczny w wykonaniu śnieżynek przygotowała pani Kamila Górczyńska zaś zespół wokalny w strojach góralskich pod opieką pani Natalii Olszewskiej zachwycił wszystkich gości – i krajowych, i zagranicznych. Podczas obchodów Dnia Patrona prócz gości z USA towarzyszyli nam pan Burmistrz Michał Pyrzyk, pan Mariusz Król – kierownik Wydziału Oświaty, radni: pani Ewa Czaplińska i Andrzej Stencel, pan Tadeusz Markiewicz – przewodniczący Komisji Oświaty, pani Dorota Maleszka – kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, pan Andrzej Przybyła – przewodniczący NSZZ Solidarność Nauczycieli, pani dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy, pani Joanna Wolińska – przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Słupcy. Po części poświęconej Patronowi, po wystąpieniach gości z życzeniami świątecznymi i po obejrzeniu części artystycznej rozpoczęły si e Jasełka w wykonaniu zespołu uczniowskiego pod opieką pani Anny Kuchowicz i Joanny Tritt. Wzruszająca inscenizacja wprawiła wszystkich w Bożonarodzeniowy nastrój. Miłym akcentem było włączanie się wszystkich uczniów i dorosłych we wspólne śpiewanie kolęd – zarówno w języku polskim jak i angielskim. Na koniec pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w dzisiejszej imprezie, gościom za przybycie na obchody Dnia Patrona oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Wesołych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!