Wieczorem 01 lutego 2019 roku szkolny hol naszej ,,Trójki” zamienił się w salę balową. Pierwszy raz, po 19 latach przerwy, dla klas ósmych został zorganizowany Bal. Inicjatorem i motorem napędowym całego przedsięwzięcia była niezawodna przewodnicząca Rady Rodziców  – pani Anna Giszter Łodziewska.  Swym pomysłem zaraziła rodziców ósmoklasistów, dyrekcję i nauczycieli. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej rzeszy rodziców udało się wszystko zorganizować i dopiąć na ostatni guzik i impreza wypaliła. Miejscem głównym Balu był hol na parterze Szkoły, część konsumpcyjna odbywała się w jadalni i w sali 114. Bal rozpoczęły pani dyrektor Agnieszka Orchowska i pani Anna Giszter Łodziewska – powitały zaproszonych gości w osobach burmistrza miasta Słupcy pana Michała Pyrzyka oraz kierownika Wydziału Oświaty pana Mariusza Króla.  Podziękowały rodzicom, którzy wytrwale organizowali wszystkie sprawy balowe: zaproszenia, katering, kwiaty dla wychowawców klas i nauczycieli, dekorację, nagłośnienie, oprawę muzyczną, harmonogram dyżurów rodzicielskich. Pani Przewodnicząca podziękowała obecnemu na rozpoczęciu Balu panu Burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi za wspieranie rodziców, życzliwość okazywaną im w wielu różnych sytuacjach i okolicznościach, dofinansowanie zakupu i montażu szafek w szatniach.  Pan Burmistrz życzył wszystkim uczestnikom tej niezwykłej imprezy aby upływała ona na radosnej, wspólnej zabawie i aby stała się wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w pamięci jej uczestników. Następnie padło hasło ,,Poloneza czas zacząć!” i hol szkoły wypełniły pierwsze takty poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara do filmu ,,Pan Tadeusz”. Uczniowie zatańczyli i to jak! W niejednym matczynym oku zakręciła się łza wzruszenia, niejeden ojcowski tors pęczniał z dumy a uśmiech szczęścia gościł na wszystkich obliczach! Pani Joanna Zastawa i pan Dariusz Dobersztyn perfekcyjnie przygotowali młodzież do występu toteż burza oklasków była zasłużoną nagrodą dla wykonawców. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza i wybrzmiały brawa – uczniowie wraz z wychowawcami ustawiali się klasami do pamiątkowego zdjęcia z pierwszego prawdziwego Balu w ich życiu. Po fotograficznej sesji był czas na poczęstunek, a później tańce, hulanki, swawola! Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił pan Krzysztof Herian (absolwent Trójki) zaś zabawę prowadził DJ pan Jakub Kuraszyk, którzy tworzyli duet doskonały, bawili młodzież i dorosłych tak, że każdy z uczestników balu czuł się gwiazdą parkietu, bo każdy pląs, wianuszek, wąż i fala wychodziły jak z płatka. Było wesoło, radośnie, bawili się wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Ważnym punktem było wzruszające podziękowanie dla Pani Ani, którą tatusiowie wnieśli na rękach niczym gwiazdę filmową, młodzież i nauczyciele zaśpiewali huczne ,,Sto lat!”, były kwiaty, całuski a jakby tego było mało – wjechał gigantyczny tort dla wszystkich rodziców od dzieci z podziękowaniem za Bal.

O północy, gdy zegar wybił magiczną dwunastkę, nadeszła chwila pożegnania. Jednak pan Krzysiu i pan Kuba w nagrodę za super zabawę zagrali jeszcze 4 kawałki i okazało się, że nikt nie jest padnięty, wszyscy odtańczyli je do końca a potem wraz z rodzicami rozeszli się do domów. I tak oto zakończył się Bal Ósmoklasistów Anno Domini 2019.