Ważnym wydarzeniem związanym z obchodami Święta Niepodległości było wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego. W ubiegłym roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 11.11. we wszystkich szkołach zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Również i w tym roku postanowiliśmy śpiewem uczcić listopadowe Święto.
Około godziny 11.00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wylegli na schody i na  dziedziniec szkolny. Dołączyły do nas Przedszkolaki z Przedszkola ,,Jarzębinka” w pięknych białych i czerwonych pelerynkach i z chorągiewkami. Gdy o godzinie 11.11. pani dyrektor dała komendę ,,Baczność! Do Hymnu Państwowego” nasz śpiew poleciał wysoko w niebo, do okien mieszkań na Osiedlu Niepodległości, przez ulicę Kopernika i jeszcze dalej, aż przechodnie przystawali po drodze. Z zapałem wykonaliśmy 4 zwrotki Hymnu i wszyscy byliśmy szczęśliwi, że mamy wolną, niepodległą Ojczyznę, swój własny kraj. Dobrze jest mieć taką świadomość, dobrze jest móc żyć w czasach pokoju. Aby uświetnić to wydarzenie dziewczęta z zespołu tanecznego przygotowane przez panią Karolinę Wilczewską wykonały na dziedzińcu układ taneczny z flagami. To był dzień pełen wrażeń!