W tym roku 11 listopada przypada w poniedziałek więc szkolne obchody tego ważnego święta narodowego odbyły się w piątek 08. listopada 2019r. Już od samego rana Szkoła powitała nas łopocącymi flagami, okolicznościową dekoracją holu głównego i biało – czerwonymi wstążkami przy poręczach schodów wiodących na poszczególne kondygnacje. Na korytarzach uczniowie umieścili wystawy swych prac plastycznych o tematyce poświęconej najważniejszemu dla Polaków Świętu – Świętu Niepodległości. Liczna grupa uczniów z klas V – VIII przygotowała pod opieką nauczycieli piękną część artystyczną. Panie polonistki: Henryka Hanc i Małgorzata Skrzypczak opracowały scenariusz , panie; Wioletta Adamczewska i Lena Sieczkowska – scenografię i wystrój szkoły, pan Krystian Bartczak – oprawę muzyczną a pani Karolina Wilczewska układ taneczny z flagami.

W rolę nauczycielki wcieliła się Zosia Królikowska, niesfornymi uczniami byli: Maria Miler, Julia Przybylska, Sandra Harwozińska, Karolina Bryska, Igor Roszak, Zuzia Połocka i Jagoda Piwowarczyk. Ponadczasowy utwór Czesława Niemena pt.,,Dziwny jest ten świat” zaśpiewała Nadia Nowaczyk i zrobiła to tak, że wszystkim zaparło dech z wrażenia. Akompaniament gitarowy zapewnił Nadii jej brat – Bartek, który nie po raz pierwszy zaprezentował swe talenty muzyczne.  Jacek Ziemski wzruszająco recytował partyzanckie wiersze, Ania Fabiszak na tle melodii pieśni ,,Wojenko, wojenko” pięknie deklamowała jej słowa, o niedoli i żołnierskiej tułaczce powiedział wiersz Wiktor Rzemyszkiewicz. W rolę Krysi – jego córki, która pisze list do ojca, wspaniale wczuła się Zuzia Rdesińska, wkładając całe serce w recytację. Piotr Ziemski wzbudził emocje piosenką ,,Biały krzyż” zaś Szymon Smarzyński przejmującą interpretacją wiersza ,,Smutno mi, Panie”. Również występ Amelii Sobczak, Leny Witkowskiej i Zuzi Kujawy zachwycił publiczność. Niezwykłą część programu przygotowała pani Karolina Wilczewska – uczennice pod jej opieką wykonały układ taneczny z flagami i było to niezapomniane widowisko. W tańcu udział wzięły: Paulina Rubajczyk, Malwina Majchrzak, Gabriela Drewniacka, Julia Roszak, Martyna Połocka, Ola Głuchowska, Klaudia Wilińska
i Julia Siatkowska. Gdy na zakończenie Kacper Urbaniak rozpoczął piosenkę ,,Wolność”
a następnie dołączyli do niego pozostali wykonawcy, brawom nie było końca. Pani dyrektor serdecznie podziękowała Uczniom i nauczycielom, zapraszając jednocześnie całą społeczność szkolną do udziału w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Ważnym wydarzeniem tego dnia było także wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego.
O godzinie 11.11. wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wylegli na schody i na  dziedziniec szkolny. Gdy o godzinie 11.11. pani dyrektor dała komendę ,,Baczność! Do Hymnu Państwowego” nasz śpiew poleciał wysoko w niebo, do okien mieszkań na Osiedlu Niepodległości, przez ulicę Kopernika aż przechodnie przystawali po drodze.  Z zapałem wykonaliśmy 4 zwrotki Hymnu i wszyscy byliśmy szczęśliwi, że mamy wolną, niepodległą Ojczyznę, swój własny kraj. Dobrze jest mieć taką świadomość, dobrze jest móc żyć w czasach pokoju.