Tuż przed feriami zimowymi, 9.lutego 2018r. odbyła się w szkole ważna uroczystość – wręczenie Stypendium Gminy Miejskiej Słupca dla uczniów wyróżniających się pod względem nauki i zachowania. O godzinie 9.00 w holu głównym szkoły zebrała się społeczność klas IV – VII oraz zaproszeni goście: pan Burmistrz Michał Pyrzyk, kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta – pan Mariusz Król, pani Magdalena Kosmalska Zauer z Wydziału Promocji, rodzice wyróżnionych stypendiami uczennic – państwo Karolina i Dariusz Miler oraz pan Michał Czechowski.

Wraz z gośćmi na honorowych miejscach zasiadły bohaterki dzisiejszej uroczystości – dwie uczennice z klasy VId – Maria Miler i Łucja Czechowska. Po krótkim przemówieniu pani Dyrektor oddała głos panu Burmistrzowi, który pogratulował obu uczennicom wysokich wyników w nauce – średnia ocen obu dziewcząt to 5,92, obie mają wzorowe zachowanie. Zarówno Marysia jak i Łucja są aktywne na forum klasy i szkoły, biorą udział w konkursach z wielu dziedzin, pracują w samorządzie uczniowskim, włączają się w szkolny wolontariat, są koleżeńskie, cechuje je wysoka kultura osobista. Pan Burmistrz pogratulował obu uczennicom i wręczył im Stypendia ufundowane przez Gminę Miejską Słupca. Pani Dyrektor dołączyła do życzeń składanych Marysi i Łucji serdeczne gratulacje dla ich Rodziców, podkreślając jednocześnie jak ważnym dla każdego dziecka jest wsparcie ze strony domu rodzinnego .Specjalnie dla bohaterek dzisiejszej uroczystości wystąpili dwaj uczniowie, dedykując dziewczynkom dwa utwory muzyczne – Oliwier Andrzejewicz piosenkę ,,Poczuj luz” i Bartek Nowaczyk utwór gitarowy.

Kolejnym ważnym wyróżnieniem podczas tej uroczystości było nagrodzenie Pawła Pyrzyka – ucznia klasy VIIb – za osiągnięcia w dziedzinie matematyki. Nauczycielka matematyki – pani Lilla Czechalska pogratulowała Pawłowi wielu osiągnięć w konkursach matematycznych, podkreślając jednocześnie działania Pawła na rzecz kolegów z klasy, którym często pomaga, tłumaczy zawiłości matematycznych działań. Poinformowała również, że dwóch uczniów z naszej szkoły – Paweł Pyrzyk i Michał Szelejewski zakwalifikowali się do rejonowego etapu kuratoryjnego konkursu matematycznego. Następnie pani Dyrektor pogratulowała czterem klasom z najwyższą średnią ocen osiągnięcia takiego sukcesu.

Wyróżnione klasy to:

 1. Klasa VId – średnia ocen 5,08
 2. Klasa Va – średnia ocen 4,85
 3. Klasy IVa i IVf – obie ze średnia 4,81

Pani Dyrektor powiedziała, że uczniowie tych klas w nagrodę mają dziś zafundowany seans filmowy w kinie Sokolnia, na który udadzą się wraz z wychowawcami – na godzinę 11.15
Kolejną niespodzianką było nagrodzenie wielkimi czekoladami szesnastki uczniów, którzy w minionym półroczu nie opuścili ani jednego dnia w szkole. Tymi zuchami są:

 • Z klasy IVb: Ania Fabiszak i Franek Maślaczyk
 • Z klasy IVc – Alicja Andrzejewska, Adam Kozielski i Martyna Połocka
 • Z klasy IVd – Martyna Wiśniewska
 • Z klasy IVe – Oliwia Marszałek
 • Z klasy IVf – Roksana Bartczak, Oliwier Pecyna
 • Z klasy Va – Malwina Majchrzak
 • Z klasy Vc – Oliwier Andrzejewicz i Jakub Kaczmarek
 • Z klasy VIa – Sebastian Mizerski
 • Z klasy VI b – Wiktoria Przybylska i Marcin Woktczak
 • Z klasy VIIb – Martyna Nowicka

Na zakończenie spotkania pani Dyrektor przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zimowych ferii, przypomniała o ofercie zajęć w szkole, zorganizowanych przez nauczycieli i życzyła wszystkim udanego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii zdjęć