Bal Ósmoklasisty odbył się 27 stycznia 2023 roku, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych. Polsko – ukraińska grupa tegorocznych absolwentów liczy 148 uczniów. Inicjatorami i głównymi organizatorami tego wydarzenia byli rodzice tegorocznych absolwentów zaś przygotowaniem do wspólnego wykonania poloneza zajęli się nauczyciele – pani Joanna Zastawa i pan Jacek Smuszkiewicz. Bal rozpoczął się na hali sportowej gdzie przybyli rodzice Ósmoklasistów oraz zaproszeni goście w osobach pana Burmistrza Michała Pyrzyka i kierownika Wydziału Oświaty pana Mariusza Króla. Po występie przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego pani Sylwii Majdy, po życzeniach dla młodzieży złożonych przez panią dyrektor i pana  Burmistrza uczniowie wręczyli kwiaty swoim wychowawcom
i nauczycielom zaś Rodzicom podziękowali gromkimi brawami za zorganizowanie Balu. Następnie zabrzmiały pierwsze takty wspaniałego poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara i uczniowie zatańczyli. I to jak! Młodzież w uroczystych strojach z gracją wykonała wszystkie figury i układy taneczne a ich Rodzice z łezką w oku podziwiali z trybun swe latorośle, wspominając, że przecież przez chwilą towarzyszyli im na tej samej hali podczas Ślubowania Pierwszoklasisty. Wraz z ostatnimi taktami 148 uczniów skłoniło się widowni a burza braw była najlepszą recenzją dla tancerzy i nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do tańca. Po krótkiej sesji zdjęciowej cała społeczność szkolna przeszła do szkoły i tu odbyła się część konsumpcyjna i taneczna. Hol szkolny, udekorowany przez rodziców pod wodzą pani Małgosi Kwapich,  zastąpił z powodzeniem salę balową, a doskonale dobrana muzyka porwała do tańca wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli. Gdy wybiła godzina zakończenia Balu wszyscy dziwili się, że to już i ustalili, że czas płynie stanowczo za szybko.