Dnia 15 listopada br. w Miejskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni
i Poezji Patriotycznej dedykowany pamięci pana Tomasza Garsztki. Pan Krystian Bartczak – nasz nauczyciel muzyki – zgłosił uczniów z Trójki zarówno do kategorii pieśni jak i poezji. Pani Henryka Hanc przygotowała do recytacji uczennicę klasy 8a – Nikolę Jankowską zaś
w repertuarze wokalnym wystąpili uczniowie przygotowani przez pana Krystiana Bartczaka. Maria Miler zaśpiewała pieśń ,,Powrócisz tu”, a jej wykonanie i siła głosu wciskały słuchaczy w fotele. Następnie zespół w składzie: Nadia Nowaczyk kl.6c – śpiew, Bartosz Nowaczyk kl. 8d – gitara elektryczna, Maciej Sobutka kl. 8d – piano, Mikołaj Perliński kl. 8d – perkusja.  Zespół wykonał utwór “Sen o Warszawie”, do którego słowa napisał Marek Gaszyński zaś muzykę skomponował Czesław Niemen. W wykonaniu naszego kwartetu utwór ten nabrał innej wymowy, zabrzmiał głosem młodzieży, młodości z taką mocą, że aż dech w piersiach zapierało. Moc i ekspresja wokalna Nadii, muza grana przez chłopaków nie pozostawiły cienia wątpliwości – zespół wygrał Konkurs, zdobywając I miejsce. Gratulacje!!! Górą nasi! Gratulacje dla całej ekipy i dzięki wielkie dla nauczycieli, że zainspirowali uczniów.