Dnia 01.września rozpoczął się nowy rok szkolny. O godz. 8.30 na hali widowiskowo – sportowej spotkały się klasy od drugich do szóstych. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego wysłuchaliśmy panią dyrektor, która przypomniała nam, że dzień dzisiejszy to ważna rocznica – 70 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa.

Dziś w Polsce – na Westerplatte- odbywają się uroczyste obchody tej rocznicy. Również w naszym mieście o godz. 19.00 rozpoczną się uroczystości ku czci wydarzeń sprzed 70 lat. Pani dyrektor zachęcała nas do uczestnictwa w tych obchodach. Ze spraw organizacyjnych ciekawił nas przydział wychowawców dla klas IV – wychowawcą kl. IVa jest p. Małgorzata Kępska – Knotowicz, kl. IVb – p. Beata Flisiak, kl. IVc – p. Anna Bartczak. Druga część rozpoczęcia roku szkolnego czyli przyjęcie pierwszoklasistów, miała miejsce o godz. 10.00.

Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z rodzicami oraz Pan Burmistrz Michał Pyrzyk, który życzył wszystkim pierwszakom jak największych sukcesów w szkole. W swym przemówieniu zaprosił także wszystkich mieszkańców Słupcy na miejskie obchody 70. Rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po wystąpieniach i przemówieniach nastąpiło wyczytywanie listy uczniów do poszczególnych klas. Wychowawcą klasy Ia została p. Joanna Wojewoda, kl. Ib – p. Barbara Wawrzyniak, kl. Ic – p. Małgorzata Kaźmierowska. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczniowie z rodzicami i wychowawcami udali się do klas. W ten sposób zaczął się nowy rok szkolny – 2009/2010! Na pewno będzie ciekawy!