Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielne myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzana.
Biblioteka szkolna zorganizowała Mikołajkową akcję czytelniczą dla najmłodszych pt. „Przygody Liska Łakomczuszka”. Podczas akcji przedstawiciele ze starszych klas, zaprosili swoich młodszych kolegów do wysłuchania przygód Liska i jego przyjaciół. Uczniowie klas 1-3 nie byli biernymi uczestnikami, aktywnie wzięli udział w pogadance o bajce.
Utwór stanowił pochwałę pracowitości i uczciwości, ganiąc jednocześnie postawy takie jak lenistwo i obżarstwo. Przedstawiony świat bajki uczy, jak bardzo ważne jest być dobrym, szczerym i pracowitym. Jak i też uświadamia słuchającego, że jeden występek nie odbiera szansy na poprawę, jeśli się chce i jest się gotowym podjąć starania – można naprawić swoje błędy.

W codziennym pośpiechu coraz mniej ze sobą rozmawiamy, jak i mało czytamy – warto to zmienić! Kontakt z żywym słowem wypiera telewizja, której narzędziem nie jest język, lecz obraz. W efekcie dzieci coraz gorzej znają język i oddalają się od świata książki. Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój oraz wpływa na wyobraźnię dziecka.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych 🙂