Grudzień to czas kiedy Mikołaj odwiedza dzieci. W środę 4 grudnia 2019 spotkały się z nim „Leśne Ludki”

Zanim to jednak nastąpiło, dzieci musiały poszukać ulubionego Świętego.

Mikołaj miał czekać na zuchy w harcówce. Gdy dzieci przyszły na spotkanie, okazało się, że Mikołaj był wcześniej w szkole, ale rozdarł mu się płaszcz i poszedł do pobliskiego punktu krawieckiego.

Dzieci wyruszyły za nim. U krawcowej już go nie zastały, gdyż Świętemu przypomniało się, że musi podciąć brodę u fryzjera niedaleko wieży ciśnień.

W salonie fryzjerskim „Evolution” dzieci otrzymały wiadomość, że Mikołaj przystrzygł brodę i poszedł do Akademii Języków Obcych, by skonsultować się w sprawie instrukcji gry dla dzieci.

W Akademii Języków Obcych już go nie zastały, gdyż Święty poszedł kupić jedzenie dla reniferów, w sklepie z artykułami dla zwierząt „Reksio”. Zuchy poszły jego śladem.

Niestety, w sklepie też już nie było Mikołaja, gdyż Święty zdążył zrobić zakupy i wrócił do szkoły spotkać się z zuchami. Dzieci pospiesznie wróciły do harcówki.

Mikołaja tam nie było, ale pojawił się, gdy zuchy zaśpiewały piosenkę o Nim.

Gość porozmawiał z dziećmi o ekologii i stwierdził, że wszystkie zuchy zasłużyły na nagrodę. Wręczył każdemu zuchowi upominek. Zaprosił też dzieci na Słupecki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w niedzielę 8 grudnia na rynku.

Dziękujemy Pani Irenie z punktu krawieckiego Top-Taylor, salonowi fryzjerskiemu Danielczyk, Akademii Języków Obcych „Easy English”, sklepowi zoologicznemu „Reksio”

Szczególne podziękowania składamy Burmistrzowi Miasta Słupcy p. Michałowi Pyrzykowi i p Magdalenie Kosmalskiej-Zauer inspektorowi ds. promocji miasta oraz Mikołajowi.

Iwona Siupa