Witaj Majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj.

Co roku te słowa ,,Mazurka 3 maja” autorstwa Rajnolda Suchodolskiego wybrzmiewały na holu głównym naszej Trójki podczas uroczystego apelu poświęconego Świętu Konstytucji  3 Maja. Co roku wydarzeniu temu towarzyszyło wprowadzenie Sztandaru Szkoły, wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego, część artystyczna przygotowana razem przez uczniów i nauczycieli. Bywały lata gdy wychodziliśmy po uroczystości na schody Szkoły i machaliśmy biało – czerwonymi chorągiewkami albo balonikami. Flaga państwowa powiewała radośnie na maszcie przed wejściem głównym, a flagi ze skwerku na Osiedlu Niepodległości odpowiadały jej wesołym łopotem. Życzyliśmy sobie wzajemnie udanego majowego weekendu i wracaliśmy do domów. W tym roku jest inaczej – nie ma Was w szkole, nie ma okolicznościowego apelu, niecierpliwego oczekiwania na Majówkę. Jesteśmy w domach i z perspektywy czasu, który spędziliśmy w izolacji od dużych skupisk – a jest nim szkoła – dostrzegamy jak nam wszystkim brakuje powrotu do dawnego rytmu życia. Życzę więc całej społeczności szkolnej: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom Szkoły aby czas zagrożenia zakończył się jak najszybciej, abyśmy mogli wrócić do zwykłego rytmu dnia, bez obawy o zdrowie i bezpieczeństwo Najbliższych i świata.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja życzę całej społeczności szkolnej abyśmy mogli każdego roku obchodzić to Święto w wolnej, niepodległej, bezpiecznej Ojczyźnie i aby była Ona dla nas zawsze dobrem nadrzędnym.

Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu trzech dyrektorek – Agnieszka Orchowska