Już za kilka jest dzień taty i początek wakacji …

Przybornik na biurko DIY w morskim klimacie, to pomysł na niebanalny prezent od serca dla kogoś bliskiego.  Już za kilka jest dzień taty i początek wakacji. Dlatego my w tym roku postanowiliśmy przygotować prosty i szybki prezent, który w pracy będzie przypominał naszemu tacie o wakacjach i miłych rodzinnych chwilach.

 

Do wykonania takiego organizera potrzebujecie: Słoik lub opakowanie np. po soli do kąpieli, sznurek, piasek (można kupić w sklepie zoologicznym), odrobinę kleju, ewentualnie kokardę, muszelki i rodzinne zdjęcie.

Rant słoika owijamy kilkukrotnie dookoła sznurkiem, a końcówkę przyklejamy odrobiną kleju. W miejscu łączenia możemy przykleić dodatkowo kokardkę lub muszelkę. Do słoika wsypujemy piasek mniej więcej do połowy wysokości. W piasek wkładamy małe zdjęcie rodzinne i nasz prezent gotowy. Jako uzupełnienie możemy dołożyć ręcznie malowane przez dziecko ołówki czy długopisy.

Nauka angielskiego w zabawie

 

Malowanie pianą

Do zabawy potrzebny jest: duży biały brystol, kilka szklanek, woda, płyn do mycia naczyń, słomki, farby lub barwniki.

Świetne ćwiczenie logopedyczne usprawniające narządy mowy. Do szklanek z wodą nalewamy odrobinę płynu do mycia naczyń oraz farby lub barwnika. Płyn dokładnie mieszamy i gotowe ,,barwne mieszanki” ustawiamy w kilku miejscach na białym brystolu. Najlepiej zabawę przeprowadzić na trawie lub na piasku, aby uniknąć zabrudzeń wokół.

 

Teraz dzieci dmuchają do każdej ze szklanek tworząc olbrzymie ilości kolorowej mieniącej się w słońcu piany. Można również dmuchać w wytworzoną już pianę słomką tworząc w niej wielkie bańki mydlane. Zabawa daje dzieciom mnóstwo frajdy i z pewnością spodoba się każdemu z nich.

 

Źródła: zabawyzdzieckiem.pl / dzieciakiwdomu.pl / mojedziecikreatywnie.pl

Autorzy : Wychowawcy świetlicy