31 października w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie edukacyjno – profilaktyczne dla klas I-VIII z zakresu samoobrony przed atakującymi psami.  Zajęcia poprowadzili panowie: Mirosław Różański, były policjant i instruktor w zakresie samoobrony oraz Piotr Danielewski, pedagog – behawiorysta.

Szkoleniowcy przeprowadzili interesującą pogadankę, podczas której zwrócili szczególną uwagę na częste błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, wymienili najczęstsze powody ataku czworonoga. Trenerzy wytłumaczyli, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, a także nauczyli uczniów jak ocenić, czy pies przygotowuje się do ataku i wiele cennych porad.  Uczniowie podczas szkolenia mieli możliwość ćwiczyć postawy pozwalające ochronić ciało przed agresją psów. Dla uatrakcyjnienia szkolenia, przedstawiono również krótki pokaz tresur psa na posłuszeństwo. 

 

Sporządziła: Karolina Woźniak