Dokładnie 5 marca rozegraliśmy Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Tego dnia nasza drużyna wygrała wszystkie trzy mecze,  z SP1 Słupca 27:4, z Zagórowem 28:14 oraz z Giewartowem 35:17. Tego dnia Trójka obroniła tytuł mistrza powiatu i awansowała do mistrzostw rejonu konińskiego.

27 marca rozegrany został finał rejonu, w którym wzięło udział 6 zespołów: SP 3 Słupca, Dobra, Budzisław Kościelny, SP 4 Konin, Zagórów, SP1 Koło.  Zespoły biorące udział w zawodach zostały rozlosowane do dwóch grup, w których o zwycięstwo walczyły systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy poszczególnych grup zagrali w meczu finałowym

W pierwszym meczu zwyciężyliśmy z zespołem z Budzisławia 30:17, a w drugim meczu grupowym wygraliśmy z zespołem z Dobrej. Mecz był bardzo zacięty, i nie należał do łatwych. Wygraliśmy po fajnej grze 25:22.

W finale zmierzyliśmy się ze szkołą z Konina, zwyciężając 30:21 obroniliśmy tytuł Mistrza rejonu.

Czekamy na Finał Wojewódzki.