Nasz uczeń z klasy 7C – Bartosz Turz, Wasz kolega  bierze udział w konkursie organizowanym, przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych, firmę Enea i Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W kategorii w jakiej startuje Bartosz  zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej  –  tj. wykonaniu projektu medalu dla obrońców Wielkopolski z lat 1939-1945.

„Zrobiłem prace plastyczną przedstawiającą model medalu upamiętniającego obrońcę Wielkopolskiego Antoniego Palucha , który był jedną z pierwszych zabitych osób podczas ataków Niemców na Polskę. Praca przedstawia starą mapę Polski z krwawiącym sercem w środku co ma na celu ukazać jak żołnierze oddawali życie za ukochaną ojczyznę. Czapka i karabin przedstawia pozostałości po żołnierzu. W tle ukazują się konary drzew , bo najczęściej odbywało się to w lasach. Na odwrocie medalu znajduje się też symbol polski walczącej. Główny zadaniem prace jest nabranie większego szacunku do bohaterów Wielkopolski.”

 

Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć Bartosza w drodze do wygrania konkursu prosimy o oddanie głosu na stronie konkursu. W tym celu wpisujemy w przeglądarce w pasku adresu stron internetowych:

  • polapamieci ( piszemy to bez polskich znaków , łącznie): lub bezpośrednio klikamy w link Pola Pamięci
  • Następnie na stronie konkursu – u góry strony, po prawej stronie wchodzimy w zakładkę : PRACE
  • Tam wyszukujemy prace Bartosz Turz „LUDZIE, ARMIA,SZACUNEK – można poprzez naciśnięcie klawisza : CTRL + F wejść na wyszukiwarkę prac i wpisać w nią nazwisko naszego kolegi: Turz . Strona przekieruje nas na pracę konkursową Bartosza.  Jeżeli chcemy oddać głos klikamy w zakładkę: ODDAJ  GŁOS

Każdy może oddać tylko jeden głos z jednego urządzenia: telefonu bądź komputera. Bądźmy koleżeńscy i włączmy się w głosowanie całą szkołą!!!

Możesz codziennie oddać jeden głos.

Głosować można tylko w tym tygodniu, do niedzieli –19 listopada 2023r.

 

Sporządziły: Karolina Woźniak, Justyna Grzeszczak