T tym roku przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach zaborów Polska powróciła na polityczną mapę Europy. Dla nas to Najważniejsze święto narodowe. Każdego roku przystępujemy do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do Hymnu!” – schody wejściowe do naszej szkoły zamieniają się w scenę dla wielogłosowego chóru a my – cała społeczność szkolna – najgłośniej i najpiękniej jak tylko umiemy, z całych sił – śpiewamy Mazurek Dąbrowskiego – pieśń autorstwa Józefa Wybickiego, która w 1928r. stała się Hymnem Polski. Nasz występ mogło podziwiać całe osiedle Niepodległości – wśród łopoczących flag i chorągiewek wzniesionych przez uczniów. Było wspaniale!

Ósmoklasiści z klasy 8b  pod opieką pani Anny Bartczak i pana Krystiana Bartczaka przygotowali część artystyczną dla uczniów ze starszych klas. Wzruszeń dostarczyły piękne wiersze, pieśni patriotyczne, Rota zaśpiewana przez wszystkich w pozycji ,,Baczność” a całości dopełniła piękna okolicznościowa dekoracja przygotowana przez nasze panie od plastyki – Wiolettę Adamczewską i Lenę Sieczkowską.

Dobrze, że w szkole podtrzymywana jest tradycja uroczystych obchodów ważnych państwowych rocznic, bo to daje nam poczucie ważności słów Ojczyzna, Wolność, Niepodległość.