Szanowni Rodzice! 

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie naszego kraju i zgodnie z decyzją rządu z dnia 11.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy zostają zawieszone w terminie od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.

W dniach 12-13.03.2020 r. szkoła oferuje jedynie zajęcia opiekuńcze w godz. od 6:30 do 16:30 (bez możliwości korzystania z obiadu w szkole.  ZAZ poinformował, że również wstrzymuje wydawanie obiadów dla uczniów – dokonane wpłaty zaliczone zostaną na poczet obiadów wydawanych w następnych miesiącach). Natomiast od 16.03.2020 r. ( poniedziałek ) w szkole nie będą odbywać się żadne zajęcia.

Zwracam się z gorącą prośbą do Państwa aby w tych dniach dzieci przebywały w domach. To nie jest czas ferii, to czas działań profilaktycznych aby zabezpieczyć nas wszystkich,  a szczególnie osoby starsze przed rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa. Zatem obowiązkiem Rodziców jest dopilnowanie aby dzieci pozostały w domach. Nauczyciele w tym czasie będą mogli przesyłać uczniom drogą elektroniczną zadania do powtórek, korzystania  z e-podręczników czy innych platform e-lerningowych. Wykorzystajmy odpowiedzialnie ten czas przymusowego pobytu w domu do czytania książek, powtarzania przerobionego materiału, stosowania się do zaleceń nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Na chwilę obecną egzaminy końcowe ósmoklasistów, które przypadają na 21-23.04.2020 r. nie są zagrożone.

Liczę na zrozumienie i odpowiedzialność wszystkich Państwa, jak również bardzo proszę o zachowanie spokoju, gdyż podjęte działania są niezbędną formą profilaktyki zdrowotnej, a powodzenie tych działań zależy od nas wszystkich. Proszę również o bieżące śledzenie komunikatów medialnych.