Wrzesień w naszej świetlicy upłynął na kreatywnych zabawach z kasztanami. Dzieci przez zabawę rozwijały koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo- ruchową oraz precyzyjne ruchy dłoni.

Uczniowie przez zabawę stymulowali zmysł dotyku. Celem ćwiczeń była poprawa i doskonalenie ruchomości nadgarstka, niezależnej pracy każdego palca, koordynacji palców, doskonalenie motoryki małej. Logiczne myślenie rozwijała zabawa w “Kasztanowe warcaby”, “Kasztanowa matematyka” i zabawy w kole z pytaniami i kasztanami, dobranymi odpowiednio do wieku dzieci. Źródłem pytań była strona administracji rządowej gov.pl. Na koniec wszystkie dzieci zaangażowały się w kasztanowe laboratorium, które cieszyło się największą aprobatą uczniów.

3.10.2024r. obchodziliśmy „Dzień kasztana”, który był podsumowaniem naszej pracy. Ten mile spędzony czas wniósł w zajęcia świetlicowe dużo śmiechu, zabawy i radości. Jak twierdził Janusz Korczak „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Opracowała: Monika Pilarczyk