Jak co roku w naszej szkole odbyła się „Akcja Tolerancja”. W tym roku zakończył ją wyjazd do Mielżyna oraz Katarzynowa. W Katarzynowie wręczyliśmy pracownikowi schroniska dla zwierząt 35 kg karmy uzbieranej przez naszych uczniów. Łącznie w roku szkolnym 2018/2019 ofiarowaliśmy podopiecznym schroniska 250 kg karmy. Tego samego dnia odwiedziliśmy pensjonariuszy DPS w Mielżynie, z którymi od kliku lat utrzymujemy stały kontakt. W „Akcję Tolerancję” zaangażowani byli wolontariusze naszej szkoły, którzy przygotowali dla mieszkańców DPS w Mielżynie pomoce dydaktyczne. Były to kolorowe puzzle. Akcję wspomogli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III, którzy ofiarowali swoim niepełnosprawnym kolegom kartki z życzeniami z okazji Dnia Dziecka.