28 listopada 2018r. dla 43 wolontariuszy i ich przyjaciół (klasy VII – VIII) ze słupeckiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza została zorganizowana wycieczka do Wrocławia w podziękowaniu za zaangażowanie w pracę na rzecz potrzebujących.

Wyjazd miał przede wszystkim walory edukacyjne. Uczniowie byli w  Hydropolis –  unikatowym centrum wiedzy poświęconym wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m². Zbiornik pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku, kiedy to został wyłączony z użytku. Hydropolis ukazuje wodę z różnych fascynujących perspektyw, pozwala odkrywać  procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Można też w tym obiekcie samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych, np.  śruby Archimedesa.

Następnie zwiedzono  Halę Stulecia, czyli halę widowiskowo-sportową, wzniesioną w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

Uczestnicy wycieczki spacerowali również po urokliwym Starym Mieście we Wrocławiu, podziwiając jego zabudowę.

Na koniec byli na Jarmarku Bożonarodzeniowym: bajkowej scenerii, pośród pachnących lasem choinek oświetlonych tysiącami światełek, wśród aromatu czekoladowych pierników i innych smakołyków, atrakcji i niespodzianek czekających na odwiedzających poczuli magię świąt.

Również w autokarze bawiono się znakomicie. Ten wyjazd wszystkim na długo zostanie w pamięci.

Uczniami opiekowały się: p. Anna Kuchowicz, p. Ewa Kistela, p. Wiesława Matuszewska i p. Natalia  Kopczyńska.