W połowie kwietnia p. Danuta Brzezińska i p. Agnieszka Górka zorganizowały Tydzień BRD pod hasłem “Jeżdżę bezpiecznie”.

Uczniowie klas IV sporządzili na lekcjach techniki “Poradnik Młodego Rowerzysty”, którego najważniejsze punkty zaprezentowali na holu szkoły:

• Sprawdź hamulce, światła, opony, łańcuch, dzwonek. Wyjeżdżaj na drogę sprawnym i czystym rowerem.
  • Wkładaj kask ochronny i kamizelkę odblaskową.
  • Prowadź rower przez przejścia dla pieszych.
  • Przestrzegaj bezpiecznej prędkości, czyli takiej, która pozwoli ci zapanować nad rowerem.
  • Zanim wyjedziesz na jezdnię upewnij się, czy nikomu nie zagrażasz i czy nikt nie zagraża tobie.
  • Trzymaj ręce na kierownicy i nogi na pedałach.
  • Ułatwiaj przejazd pojazdom uprzywilejowanym w ruchu.
  • Używaj telefonu, jedz i słuchaj muzyki tylko podczas postoju.
  • Torby na kierownicy utrudniają kierowanie.
  • W kolumnie rowerowej może jechać maksymalnie 15 rowerzystów.

Kandydaci na przyszłych rowerzystów wykonali w małych grupach ciekawe makiety skrzyżowań. Cała społeczność szkolna podziwiała kreatywność czwartoklasistów.

Gratulujemy zaangażowania i ciekawych pomysłów. Życzymy powodzenia na egzaminie na kartę rowerową.