Sprzątająca Trójka. „Myślę, więc nie śmiecę”- pod takim hasłem w dniu 20 września br., uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 3a i 3d ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy uczestniczyli w akcji sprzątanie świata. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki jednorazowe wyruszyli na sprzątanie w okolice jeziora słupeckiego, parku miejskiego oraz część lasu. Akcja przebiegała szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadawalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.