Klasy: 7 b i 6 f  w ramach innowacji pani Agnieszki Ksobieraj-Bąkowskiej: Terenowe lekcje językowe miały okazję uczestniczyć w świątecznej grze zorganizowanej przez autorkę innowacji. Święty  Mikołaj, którego dopadło przeziębienie zostawił dla uczniów list w języku angielskim z prośbą, by uczniowie zostali jego pomocnikami i pomogli mu kupić brakujące prezenty. Wyposażeni w list i wskazówki co do zakupu prezentów  uczestnicy zajęć musieli udać się najpierw do sklepu z zabawkami „Luka” zapytać panie sprzedawczynie po angielsku o listę prezentów i kupić wszystkie wymienione w liście zabawki. W nagrodę  za wykonane zadanie drużyny otrzymały kolejny fragment listu Mikołaja z instrukcjami i wyruszyli do sklepu „Martes”, by tam dokonać zakupu sprzętu sportowego dla fanów sportów zimowych znajdujących się na światecznej liście prezentowej. Potem  odwiedzili sklep „Rossmann”, gdzie zgodnie z instrukcją szukali biżuterii dla pani Mikołajowej. Na zakończenie zadaniem drużyn było udanie się do supermarketu „Lidl” i poszukanie słodyczy dla elfów, czekolady – koniecznie mlecznej dla Mikołaja oraz dorodnej i apetycznej marchewki dla ulubionego renifera Mikołaja, czyli Rudolfa.

Polecenia, instrukcje i nazwy potrzebnych prezentów zawarte we fragmentach listu były oczywiście w języku angielskim, co absolutnie nie przeszkodziło uczniom w rozwiazywaniu zadań. Wchodząc do sklepów uczniowie witali się w języku angielskim, żegnali również w tym języku a dodatkowo ich zadaniem było wręczenie skromnych podziękowań i złożenie życzeń świątecznych pracownikom sklepu także po angielsku. Wszystkie zadania zostały wykonane, najszybsze w rozwiązywaniu zagadek i kupowaniu prezentów drużyny zostały nagrodzone słodkim co nieco JA jak to na okres świąteczny przystało, największa radość jest z dawania i dzielenia się, więc słodyczy starczyło i dla pozostałych drużyn.