Biblioteka Szkolna w ramach promowania czytelnictwa wśród naszych wychowanków we wtorek 27 listopada 2018r. zorganizowała spotkanie z autorem. Mury naszej szkoły odwiedziła, pani Grażyna Bąkiewicz autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Łodzianka jest laureatką I nagrody IBBY,  a jej powieść dla młodzieży „O melba!” uznana została Książką Roku 2002. Natomiast „Stan podgorączkowy” i „Będę u Klary” były nominowane do nagrody IBBY. Pani Grażyna napisała i wydała wiele ciekawych pozycji książkowych, niektóre z nich przedstawiła naszym uczniom podczas spotkania. Opowiadała o nich w bardzo ciekawy sposób, zachęcający czytelników do sięgnięcia po proponowane tytuły. Cieszy fakt, że dla uczniów znane były niektóre z przedstawianych pozycji takie jak : „Bursztynowy szlak”, „U nas w domu” oraz inne. Podczas spotkania było można zauważyć, że pasją pani Grażyny jest historia, którą próbowała zarazić słuchaczy. Potrafiła ona umiejętnie przedstawić wątki historyczne w taki sposób, że dzieci, nawet te, które twierdziły, że nie lubią historii, słuchały opowieści z zapartym tchem. Uczniowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem rozmawiali z autorką, która szybko złapała kontakt z publicznością i wzbudziła ich zainteresowanie swoją twórczością. Opowiadała o swoich książkach zachęcając przez to czytelników do sięgnięcia po nie. Po spotkaniu autorka podpisywała  młodzieży swoje książki oraz dawała  autografy, co cieszyło się wśród uczestników ogromnym zainteresowaniem.

Spotkanie z autorem udało się zorganizować dzięki współpracy z Księgarnią i Hurtownią Tania Książka w Tuliszkowie oraz w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. Spotkanie podobało się uczestniczącej w nim młodzieży. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną.