Dzisiaj, 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z depresją.

Depresja nie jest słabością, ani wadą osobowości, to choroba wypartych uczuć, które domagają się uwolnienia. Deborah Serani

Pandemia, nauczanie zdalne, spędzanie dużej ilości czasu przed monitorami komputera w czterech ścianach domów z dala od kolegów i koleżanek z klasy z pewnością negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i  kondycję psychiczną , dlatego warto znaleźć czas na coś, co pozwoli nam się zrelaksować i wprawi w dobry nastrój. To ważne ,by w tych trudnych i niepewnych czasach zadbać nie tylko o swoje zdrowie fizyczne, ale również zdrowie psychiczne: poświęcić czas na rozmowę z bliskimi o swoich emocjach czy  problemach, zadbać o siebie i swój  komfort psychiczny.

Problemowi depresji wśród dzieci i młodzieży poświęcona została lekcja wychowawcza w klasie 6e. Wpadliśmy na pomysł zorganizowania akcji: Pozytywnie nakręceni w czasie pandemii. Na czym polega ta akcja?

Jeśli ktoś z Was ma ciekawe pomysły na  odstresowanie podczas zdalnego nauczania oraz zna kreatywne formy spędzania wolnego czasu, ma sprawdzone i wypróbowane sposoby, które  pozytywnie Was nakręcają do działania oraz wprawiają w dobry nastrój i poprawiają humor, dzielcie się nimi  z nami.

Swoje pomysły w postaci rad, zdjęć, ilustracji czy nawet humorystycznych memów wysyłajcie na adres: aksobierajbakowska@sp3slupca.pl – najciekawsze zamieścimy na szkolnej stronie. Może zainspiruje to innych i pomoże w rozładowaniu codziennego stresu oraz poprawi nastrój i da zastrzyk pozytywnej energii tak bardzo potrzebnej na ten trudny czas!

Pozdrawiamy Was i trzymajcie się zdrowo!