Jesienią rodzice uczniów klas VIII zgłosili dyrekcji szkoły chęć zorganizowania Balu Ósmoklasistów, który, wzorem lat poprzednich, odbyłby się w murach szkoły. Na zebraniu organizacyjnym rodzice powołali zespół organizacyjny, który zajął się przygotowaniami. Efekty ich działań obejrzeli wszyscy uczniowie klas VIII, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. W piątkowy wieczór 9. lutego 2024r. hol naszej Trójki zamienił się w piękną salę balową, którą wypełnili Ósmoklasiści wraz z gośćmi. Zgodnie z tradycją bal rozpoczął się od poloneza, którego perfekcyjnie wykonali uczniowie i uczennice przygotowani przez nauczycieli wychowania fizycznego – panią Karolinę Wilczewską i pana Jacka Smuszkiewicza. Długie owacje były najlepszym potwierdzeniem wspaniałego wykonania tańca.
W imieniu rodziców głos zabrała przewodnicząca zespołu organizacyjnego – pani Magdalena Głowacka, która podziękowała wszystkim rodzicom i nauczycielom za angażowanie w przygotowania do ważnego szkolnego wydarzenia, jakim jest Bal Ósmolkasisty i życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. W połowie imprezy na salę wjechał tort gigant przygotowany przez panią Magdalenę Głowacką – porcji tortowych starczyło dla wszystkich i wszyscy stwierdzili, że był pyszny. Tańcom nie było końca nic więc dziwnego, że ,,ostatni kawałek” zapowiadany był aż trzy razy. I tak oto, balowym krokiem, Ósmoklasiści rozpoczęli ferie zimowe! Wszystkim uczestnikom, rodzicom, nauczycielom, gościom – dziękujemy i życzymy dobrego wypoczynku po takich emocjach!