Dzień 1 czerwca uczniowie z klasy 6a z paniami Urszulą Balewską i Małgorzatą Spychałą spędzili w Muzeum Regionalnym w Słupcy.

Uczniowie obejrzeli wystawę stałą, ukazującą kulturę i tradycję oraz realia życia codziennego mieszkańców  wsi  Wielkopolskiej i małego miasteczka. Podziwiali również wystawę plakatów pani Dominiki Czerniak-Chojnackiej oraz wzięli udział w warsztatach związanych z procesem obróbki lnu i powstania  przędzy lnianej. Po obejrzeniu filmu animowanego uczestnicy warsztatów zapoznali się z fragmentem ekspozycji prezentującej sprzęt do obróbki lnu.  Prześledzili  w oparciu o  eksponaty proces jego obróbki. Na zakończenie zajęć w muzeum uczniowie zaprojektowali tkanin i wpisali się do księgi pamiątkowej. W drodze powrotnej poszliśmy na lody.