Każdego roku 22 lutego, czyli w dzień urodzin założycieli skautingu Olave i Roberta Baden-Powellów, harcerki, harcerze, skautki i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Światowy Dzień Myśli Braterskiej uświadamia wielkość i różnorodność ruchu, podkreśla braterstwo i pozwala poczuć jedność.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną nie odbył się tradycyjny biwak z tej okazji. Dzień Myśli Braterskiej w naszej gromadzie świętowaliśmy na dwóch zbiórkach.

Podczas pierwszej z nich poznali ideę tego święta i postacie założycieli skautingu. Wtedy też zuchy wykonały kartki okolicznościowe z okazji naszego święta, samodzielnie zaadresowały koperty i wysłaliśmy je do przyjaciół naszej drużyny.

Podczas kolejnej zbiórki założyliśmy Zuchowe Towarzystwo Przyjaciół Skautingu i dowiedzieliśmy się, że oprócz ZHP są inne organizacje harcerskie i skautowe w Polsce oraz że ruch skautowy działa na całym świecie. Poznaliśmy kilka organizacji skautowych oraz współczesne organizacje harcerskie, nawet gościliśmy przedstawiciela jednej z nich, a mianowicie Royal Rangers. Okazało się, że członkiem tej organizacji jest uczennica naszej szkoły, która opowiedziała nam o swojej organizacji i o tym, jak u nich świętowany jest Dzień Myśli Braterskiej.

W dalszej części obchodów DMB stworzyliśmy kotyliony z lilijką i koniczynką – symbolami skautingu, na znak przynależności do Zuchowego Towarzystwa Przyjaciół Skautingu, a następnie zuchy udekorowały przyniesione specjalnie z tej okazji babeczki i ciasto skautowymi lilijkami i koniczynami. Zapaliliśmy na nich dekoracyjne świeczki urodzinowe i zdmuchnęliśmy łącząc się w tym momencie myślami z naszymi przyjaciółmi ze wszystkich organizacji zuchowych i harcerskich i jednocząc się wokół idei braterstwa.

Potem nadszedł czas zabawy. Zuchy wzięły udział w zabawach skautowych: szukanie naparstka, KIM, kręgi i dyrygent, dzięki którym mogły rozwijać swoje umiejętności poznawcze.