Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Pracownicy Szkoły!

W tym roku 22 grudnia planowaliśmy obchody Dnia Patrona – jak co roku przygotowania do szkolnego Święta miały trwać cały grudzień a ich zwieńczeniem miała być uroczystość na hali sportowej. Tymczasem obostrzenia związane z COVID 19 pokrzyżowały wszystkie plany – nie było wielkiej gali i odświętnych strojów, nie było części artystycznej z poezją Mickiewicza w tle, nikt nie śpiewał Hymnu Szkoły, którego słowa  zaczerpnięte są z ,,Ody do młodości”. Taki oto nastał czas.
W tym szczególnym dniu przyjmijcie od dyrekcji Trójki jak najserdeczniejsze życzenia – niech Wasza młodość zawsze nad poziomy wzlatuje, łamcie, czego rozum nie złamie, pchnijcie z posad bryłę świata – razem, młodzi przyjaciele! Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły – życzę abyśmy w przyszłym 2021 roku spotkali się w tradycyjny, bezpośredni sposób, abyśmy mogli raz do roku spojrzeć na popiersie Wieszcza z chwilą refleksji nad jego osobą. I z chwilą refleksji, że dobrze się stało, że trafiliśmy do szkoły z takim Patronem.

Zapraszam do obejrzenia filmowej składanki z obchodów Dnia Patrona w minionych latach, przygotowanej przez pana Krystiana Bartczaka. Oj, działo się, działo! Zobaczcie sami!

Agnieszka Orchowska