Piątkowe popołudnie dnia 6. czerwca 2024r. było czasem radosnego piknikowania całych rodzin podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców działającą w naszej Trójce i we współpracy z nauczycielami i pracownikami szkoły. Deszczowe przedpołudnie budziło obawy o rozstawienie namiotów, organizację stoisk z atrakcjami, rozłożenie maty do występów klasowych. Na szczęście deszcz około południa przestał padać i do końca festynu towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Atrakcji było całe mnóstwo: występy wokalno – taneczne, których muzyczną oprawę zapewnił pan Krystian Bartczak; słowiańska strzecha zarządzana przez panią Anię Kuchowicz, kusiła tradycyjnym jadłem: podpłomykami w formie dietetycznej tzn. ,,na sucho” i w wersji dla łasuchów –  z domową konfiturą. Konkurencją był chleb ze smalcem i pysznym ogórkiem małosolnym lub papryką marynowaną dzieła ,,pani od matmy” – Eli Danielewicz. Wsparciem w obsłudze tej strzechy byli uczniowie klas VII. Obok Słowian umieściła się Kraina baniek mydlanych a mistrzynią w ich wytwarzaniu była pani Asia Ptaszyńska. Był też kącik tatuaży, warkoczyków w tęczowych kolorach, ścianka na fotki dla przyszłych gwiazd. Furorę wśród dorosłych zrobiły bez wątpienia dwa stragany – pierwszy to Grillowa Chata z kiełbaskami, ziemniaczkami i kaszaneczką z grilla oraz ulokowany w pobliżu kram z wypiekami dostarczonymi przez mamy. Szkolne boisko stało się miejscem cudów – jednocześnie zgromadzili się na nim szczęśliwi dorośli, radosne dzieci, piękne barwy, zapachy, muzyka.

Licytację fantów prowadziła niezawodna Babcia – pani Kasia Rybicka a całość filmował ,,pan od angola – Jakub Chmiel. Cała impreza zakończyła się około 19.00 pięknym, wspólnie zatańczonym polonezem, a gdy wybrzmiały jego ostatnie takty wszyscy wspólnymi siłami – dorośli i uczniowie – pomogli uporządkować szkolne boisko. Po godzinie 20.00 było już pusto i cicho i tylko wesołe balony z helem, które urwały się z imprezki i bujały gdzieś wysoko – przypominały o radosnym wydarzeniu w słupeckiej Trójce. Do zobaczenia za rok na kolejnym Festynie Rodzinnym!

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców, pracowników szkoły: obsługi i nauczycieli, do instytucji, które zasponsorowały wiele fantów lub przekazały środki dla Rady Rodziców, aby bardziej osiągalnymi były plany poprawy infrastruktury szkolnej. DZIĘKUJEMY!!!