Głośne czytanie to wspólna wędrówka po świecie książki, a czytanie kilkulatkowi rozbudza ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych. Należy pamiętać, jak szybko rośnie ilość informacji i wiedzy, dlatego pamiętajmy, że kto nie czyta może nie nadążyć za zmianami we współczesnym świecie.

W marcu po raz kolejny w szkole odbyła się akcja czytelnicza kierowana dla najmłodszych uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej. Tym razem do świata książki naszych uczniów zaprosiła p. B.Marszałkowska poprzez czytanie maluchom „Opowieści o piesku i kotce jak razem gospodarzyli i jeszcze o różnych innych rzeczach”. Uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony, biorąc aktywny udział w pogadance dotyczącej morałów z bajek oraz jako niesamowici słuchacze aktywnie prowadzili rozmowę o perypetiach postaci z utworu.

„Jak sama nazwa wskazuje, książka jest zbiorem różnych opowieści o losach pieska i jego współlokatorki – kotki. Oboje przeżywają mnóstwo przygód, ale oczywiście zakończonych szczęśliwie. Co ciekawe – wszystkie te przygody dzieją się podczas najzwyklejszych czynności domowych – pranie, gotowanie. Piesek i kotka mają mnóstwo przyjaciół, z którymi spędzają dużo czasu i prowadzą ciekawe rozmowy. Książka przeznaczona jest dla małych czytelników, ale niejeden dorosły może się przy niej odprężyć i uśmiechnąć.”

 

 

 

 

Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliskość, wspólny uśmiech i wzruszenie, niepowtarzalny nastrój chwili. Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają!  Odpowiedzialność za rozwijanie tych umiejętności i zainteresowań wśród najmłodszych spoczywa, bez wątpienia, na dorosłych.

Zachęcamy wszystkich: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, braci, siostry, kuzynów oraz starszych kolegów do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. 🙂 To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia i przygotowujemy ich do dorosłego życia.