„Poezja to jest przecież to, co tak nierówno drukują zawsze u spodu w gazetach, a niekiedy wycinają potem nożyczkami.”

– „Krasnoludek”- H.CH. Andersen

 

Zbliża się 216 rocznica urodzin znanego baśnopisarza H.CH. Andersena. Urodził się on 2 kwietnia 1805 roku. Nie przypadkowo klasa II E postanowiła wziąć udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Zaczarowany świat baśni H. Ch. Andersena. Jako że 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy dzień Książki dla Dzieci w ramach innowacji prowadzonej przez panie M. Szczepaniak i K. Waleryszak postanowiliśmy włączyć się w obchody tego święta.

Zajęcia uczniowie rozpoczęli od wypożyczenia ze szkolnej bibliotece baśni Andersena, aby wspólnie w klasie czytać jego utwory. Ideą tej akcji było popularyzacja i upamiętnienie twórczości Andersena. Po tygodniowym czytaniu baśni, dzieci wybrały swoją ulubioną i wykonały do niej ilustrację. Spośród wszystkich prac zgodnie z regulaminem konkursu wybrano pięć prac. I tak prace uczniów: Blanki Pietrzykowskiej, Amelii Nowakowskiej, Julii Piegsy, Julii Panienkowskiej i Sandry Piszczek zostały wysłane do Radomia.

🙂 Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. 🙂

 

🙂 Dodatkowo informujemy, że w ramach innowacji wielkimi krokami nadchodzi akcja biblioteczna mająca na celu promowanie kultury czytelniczej w szkole pt. „W świecie Andersena” dla wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej.