W ramach rozwijania czytelnictwa, szkoła za pomocą pracy koordynatorów  wzięła udział w Programie Narodowym Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu uzyskała środki dotacyjne na powiększenie zasobów bibliotecznych. W ramach projektu wzbogacono pozycje biblioteczne o nowości książkowe dla młodzieży, książki niebeletrystyczne poruszające podstawowe problemy związane z trudnościami w funkcjonowaniu dzieci w szkole.

W okresie wakacyjnym w ramach realizacji projektu wprowadzono do inwentarza biblioteki ok tysiąca książek. Zamówiony księgozbiór składa się z lektur, ponieważ był to najbardziej wymagający obszar do uzupełnienia. W ramach zamówienia części beletrystycznej dla uczniów, w wyniku współpracy z samorządem szkolnym, gronem pedagogicznym zamówiono nowości wydawnicze oraz uzupełnienie serii dotychczasowych książek będących zainteresowaniem uczniów. Dodatkowo zamówiono audiobooki stanowiące kanon lektur, skierowany dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W księgozbiorze pojawią się także takie pozycje jak:

  • seria książek poruszająca problemy dorastania (seria 16+, nastolatki pod mikroskopem, przemoc wśród dzieci),
  • seria książek będących podstawą do przeprowadzenia ciekawych lekcji w klasach 1-3,
  • seria książek do przeprowadzenia zajęć bajkoterapii,
  • scenariusze do przeprowadzenia ciekawych lekcji : Zabawmy się w teatr czy Scenariusze lekcyjne,
  • seria książek dotycząca komunikacji interpersonalnej (mowa ciała, gniew-niszczy relacje, jak zwalczyć stres, itp.

Wyżej wymienione książki, będące wsparciem dla nauczyciela zostaną uzyskane
w ramach prowizji. Dodatkowo udało się wynegocjować spotkania dla uczniów
z autorami książek (przewidywane 3 spotkania grupy do 70 os.).  Biblioteka planuje także wycieczkę uczniów do  drukarni/wydawnictwa, w ramach współpracy. W celu realizacji projektu w szkole zorganizowane będą konkursy, spotkania oraz inne akcje rozwijające czytelnictwo do których zapraszamy wszystkich uczniów szkoły.

Realizacja projektu rozpoczęła się w poprzednim roku szkolnym i będzie prowadzona przez obecny rok szkolny. Głównym założeniem programu jest rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów szkoły.