Październik – miesiąc biblioteczny, w którym wychowankowie szkoły czytali bajki, baśnie i opowiadania w domowym zaciszu, w ramach celebrowania szklonej inicjatywy promowania czytelnictwa.

Natomiast najmłodsi uczniowie, zaproszeni zostali do udziału w konkursie plastycznym pt. „Bohater z bajek Disneya”, zorganizowanym w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Do celów konkursu zaliczamy popularyzacje literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania dzieciom, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wspieranie twórczości dziecięcej. Dodatkowo uczestnicy konkursu oprócz wykonania pracy plastycznej, mieli za zadanie upewnić się, czy postać, jaką wybrali, pochodzi z bajek Walta Disneya.

Do biblioteki docierały różne prace w formie ilustracji, obwoluty lub obrazu. Spośród prac komisja składająca się z nauczycieli bibliotekarzy (Karolina Waleryszak, Ewa Kistela, Beata Marszałkowska) wyłoniła najładniejsze i przyznała nagrody:

Laureaci konkursu:
1. Aleksandra Ziemska – uczennica 3b
2. Oliwia Kubacka – uczennica 3b
3. Alex Popiela – uczeń 3a

Osoby wyróżnione:
Nikola Suszka- uczennica 3b
Filip Sochacki – uczeń 3a
Ania Hyża – uczennica 3b
Kuba Waszak- uczeń 1a
Olaf Majdecki – uczeń 3c
Kornelia Małecka- uczennica 1a

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane dla uczniów na gazetce biblioteki szkolnej. 🙂

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych.